Soru: Araba Kiralama Nasıl Yapılır?

Araba kiralamak için ne lazım?

Araç Kiralamak İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması

 • Sürücü belgesi veya ehliyet.
 • Nüfus cüzdanı
 • Kimlik kartı
 • Pasaport.
 • Geçici Kimlik Belgesi.
 • Kredi kartı
 • İkametgâh belgesi.
 • Yerleşim Yeri (İkametgah) belgesi.

Kimler araç kiralayabilir?

Orta ve üst sınıf araçlar için 25 yaş alt sınırdır. Lüks ve büyük araçlar için en az 28 yaşında olmanız gerekiyor. 18-21 yaşında olan sürücüler için bazı tedarikçilerimiz genç sürücü sigortası ile birlikte bu yaş aralığına kiralama yapabilmektedir.

Yolcu 360 araç kiralama nasıl yapılır?

Bunun için online olarak rent a car firmalarından fiyat teklifi alabilir ve online olarak rezervasyonunuzu kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. yolcu360.com’dan, mobil uygulamadan (AppStore / Google Play) araç kiralama işlemini kısa sürede yapabileceğiniz gibi 7/24 hizmet veren 0850 360 5 360 numaralı misafir

Araç kiraya verirken nelere dikkat edilmeli?

1)İhtiyaçlarınızın Farkında Olun

 • 2)Size Yakın Lokasyonlardan Kiralama Yapın.
 • 3)Fiyat Avantajlarından Faydalanın.
 • 4)Erken Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın.
 • 6)Sigorta ve Sözleşmeyi Dikkatli Okuyun.
 • 7)Kiralayacağınız Aracı Detaylı Kontrol Edin.

Kiralık araçta hasarı kim öder?

Örneğin sigorta, kasko, kaza ve vergi gibi ayrıcalıklar insanları araç kiralamaya yönlendiriyor. Kiralanan araçla kaza yapılması halinde ise burada önemli olan firmanın kurumsallığı oluyor. Yani sözleşmenizde her şey dahil olarak anlaşılmışsa bu durumda kaza yapsanız da tüm sorumluluk firmaya aittir.

You might be interested:  Bebeklerde Araba Tutmasına Ne Iyi Gelir?

Araba kiralamak için ehliyet kaç yıllık olmalı?

Araç Kiralamak için 21 yaşını doldurmuş olmanız ve en az 2 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir. 21 yaşını doldurmuş olmak koşulu sabit kalmak kaydı ve ehliyet süresi koşuluna uyularak orta ve üst sınıf araçlar için de genç sürücü ücreti alınarak araç kiralanabilmektedir.

Yeni ehliyet alan araba kiralayabilir mi?

Oto kiralama sözleşmesinde en az iki yıllık ehliyet gerektiğinden stajyer ehliyet ile araç kiralamak olanaksızdır.

Araba kiralama günlük kaç km?

City rent a car Araç kiralama firmamızdan yapacağınız araç kiralamalarında; Alt sınıf araçlarımızda günlük 250 km sınırlı.

Araç kiralama ek sürücü nedir?

Ek sürücü; aracı kiralayan kişi dışında aracı kullanacak biri veya birileri var ise satın alınmak zorundadır. Bir araç için en fazla 5 adet ek sürücü tanımlanabilir. Araç gruplarında belirlenmiş olan yaş ve ehliyet yılı koşulları dâhilinde kiralama yapılabilmektedir.

Yolcu 360 nasıl çalışıyor?

Araç kiralama anlaşmasını, depozito ödemesini ve diğer bütün işlemleri kiraladığınız firma ile birlikte aracı teslim alırken yaparsınız. Yolcu360 size en uygun fiyatı en kolay şekilde rezerve edip, kredi kartı veya banka kartınızla internet üzerinden ödeme yapma kolaylığı sağlayan bir aracı kurumdur.

Araç kiralama vale hizmeti nedir?

Vale hizmeti ile araçlar kiracının kapısından alınıp, kiralayanın kapısına kadar teslim ediliyor. Sadece 30 TL’lik bir fark ödeyerek aracını kapıdan teslim alan kullanıcılar, kiralama süresi bittiğinde araçlarını yine istedikleri noktadan valeye teslim ederek, kiracıya ulaştırabiliyorlar.

Araç kiralama fiyatları nasıl belirlenir?

Araç Alış Fiyatı / (Aldığınız tarihten yeni modeli çıkan tarihe kadar geçen süre)= Ham kiralama fiyatı ” Tabi ki bulduğumuz bu fiyat ham fiyattır. Bu fiyata vergi, hizmet bedeli, sigorta fiyatı gibi birçok değişken eklenmektedir. Bu fiyatlar eklendikten sonra müşteriye yansıtılacak olan fiyat ortaya çıkmaktadır.

You might be interested:  FAQ: Manuel Araba Ne Demek?

Araba kiralamak için yaş sınırı var mı?

En az 1 yıllık B grubu ehliyetinizin olması ve 21 yaşını doldurmuş olmanız gerekir. Yani 19-21 yaş aralığında ve ehliyeti 1 yılı doldurmuş olan kişiler genç sürücü ücreti ödeyerek oto kiralama yapabilirler.

Araç kiralarken hangi sigorta?

Rent a car kaskosu, araç kiralama firmaları için mecburi tutuluyor. Bu kasko paketi, yüksek riskli görülen araç kiralama şirketleri için özel olarak sigorta uzmanları tarafından oluşturulmuş bir ürün olarak gösteriliyor. Kiralanan araçlardaki sürücünün sürekli değişmesi kaza ve hırsızlık riskini arttırıyor.

Araç kiralarken senet imzalanır mı?

Ne imzalayan müşteri, ne imzalatan araç kiralama firmaları açısından boş senet yasal değildir. Bilinmesi gereken eğer yasal bir araç kiralama, rent a car firması iseniz senet imzalatmaya gerek kalmadan rent a car kaskoları ile tüm istenemeyen durumlardan her iki taraf açısından korunabileceğinizdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *