Soru: Araba Paspası Nasıl Olmalı?

Araba paspası alırken nelere dikkat edilmeli?

Otomobil Paspas Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Paspaslarınızı mevsime göre değiştirmelisiniz. Doğru bilinen yanlışlardan birisi yıpranmadıkça paspas değiştirmemektir.
 2. Paspas bakımına özen göstermelisiniz.
 3. 3. Sabitlenebilir olmalı
 4. Kolay yıkanabilir olmalı
 5. Havuzlu oto paspası tercih etmelisiniz.

Oto paspas nasıl olmalı?

Otomobilinize Paspas Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Araç içindeki oto paspas aracınız ile tam uyumlu olmalıdır.
 • Araçta bulunan paspaslar eğer ki işlevini yitirdiyse, eskimiş veya delinmiş ise mutlaka değiştirilmesi gerekir.
 • Paspaslarınızı mevsime uygun kullanmalısınız.

Havuzlu paspas kullanışlı mı?

► Araca özel havuzlu (3D) paspaslar diğerlerine göre daha dayanıklıdır. Havuzlu olması sayesinde sıvı, toz – toprağın aracın tavanına dökülmesini büyük ölçüde engeller. ► Bu konuda en kullanışsız olan halı paspaslardır. Sıvı halının altına geçebilir ve zamanla koku, çürümelere yol açabilir.

Araba halı paspas nasıl temizlenir?

İlk önce paspaslardaki tüm toz ve toprak parçacıklarını elektrikli süpürge ile süpürün ve çekin. Sert vakumlu nemli halı paspasları sert olduğundan nemi ve kötü kokuyu emmek için paspasın üzerine biraz kabartma tozu, karbonat serpin. Yaklaşık 10-20 dakika bekletin ve sonra her iki tarafı da vakumlamaya başlayın.

3 boyutlu paspas nedir?

3D Paspas Nedir? 3D Paspas genellikle Yarı PVC – Yarı Kauçuk malzemeden üretilmektedirler. Kenar bariyerleri sayesinde sıvıyı hapseder ve araç iç taban halısına ulamasını engeller.

You might be interested:  FAQ: Ankara Araba Pazarı Hangi Gün 2021?

Kauçuk paspas ne demek?

Kauçuk paspaslar, plastik türevi bir malzemeden üretilen esnek yapılı paspas çeşitleridir. Genel bir kullanım alanı olan bu ürünler araçlarda da sıklıkla kullanılır. Kauçuk paspasların en büyük avantajı yıkama kolaylığından kaynaklanıyor.

Havuzlu Paspas ne demek?

3D ve 4D oto paspasları, kenarlarındaki çıkıntılar sayesinde adeta bir havuz gibi aracınızın tabanına oturur. Bu sayede ayakkabınız ile birlikte aracınıza gelen su, çamur ve diğer çevresel kirlerin aracınıza zarar vermesini önlemektedir. Bu paspaslar aracınıza özel olarak üretilmektedir.

5D paspas nedir?

Son derece hafif olan 5D paspas modelleri, aracınızın iç kısmına kısa bir sürede yerleştirebilmeniz için uygundur. Çıkarılabilir şekilde tasarlanan paspaslar, kısa sürede yıkayarak temizleyebilmenize için de ideal özellikler taşır. Paspasların gövdelerinde yer alan desenler ayaklarınızın kaymasını önler.

Bagaj havuzu nasıl olmalı?

Özetle kaliteli bir bagaj havuzu veya bagaj halısı alev almaz, su geçirmez, ses izolasyonu yapabilen, ısıya dayanıklı, hafif, kaymayı engelleyen, koku geçirmeyen, elastik malzemeden ve geri dönüşümlü olmalıdır.

Paspas nasıl parlatılır?

Paspas nasıl temizlenir?

 1. İşte, paspasların ilk günkü gibi temiz gözükmesi için yapacağınız pratik bilgiler
 2. – Paspası çamaşır suyu dolu geniş bir leğenin içine koyunuz. 5 ile 10 dakika arasında bekletiniz.
 3. – Paspası yüzeyindeki toz veya çamuru süpürünüz.
 4. – Paspasın üzerine bir paket karbonat dökünüz. (

Araç halı temizliği nasıl yapılır?

Taban halısına püskürtücü şişe yardımı ile sıkılan Polytop Genel Temizleyici ve fırça yardımı ile taban halısı temizlenir. Taban halısının kirlilik seviyesine göre işlem tekrarlanabilir. Sonrasında vakum makinesi ile temizlenen bölgeler vakumlanır.

Paspas nasıl temizlenir?

Paspasın boyuna göre bir ya da iki paket kabartma tozunu paspasınızın üzerine döküp, üzerine kola veya maden suyunu ilave edebilirsiniz. Bu karışımın iyice köpürmesini bekleyin ve bir fırça yardımıyla paspasınızı ovalayarak kirlerden arındırın. Daha sonra iyice durulayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *