Soru: Araba Şasesi Nasıl Düzeltilir?

Şasesi işlem olan araç alınır mı?

Şasesi işlem görmüş araç hem alınabilir hem de satılabilir. Ayrıca trafiğe de çıkabilir. Tabi ki şasesi sağlam bir araç sizi ölümcül tehlikeden kurtaracaktır.

Arabanın şasesi nerede olur?

Şase arabanın iskelet sistemidir. Şase arabanın tüm parçalarının monte edildiği en büyük bölümüdür. Şase bir arabanın güvenliğinin baş unsurudur. Şase, araba şirketlerinin milyonlarca dolar para döktüğü en önemli güvenlik bölümüdür.

Şase Podye direk neresi?

Podye Neresi? Araçlarda ön kapının bitiminden ön farlara kadar olan kısımda bulunan şasi parçasına podye adı verilir. Daha basit bir anlatımla çamurluğun arkasındaki şasi elemanıdır.

Podyede işlem var ne demek?

Oto Ekspertiz Raporlarında Çıkan “ Podye İşlemli” Ne Anlama Gelir? Bu cümle genelde kaza sonrası olası göçükler sonucu hasarlı parçanın işçilikle düzeltildiği anlamını taşır. Parçanın içine göçtüğü durumlarda çeşitli ekipmanlarla çekme işlemi yapılır.

Aracın Podyesi neresi?

Bu parça, yan çamurluk ile amortisör takozlarına bağlı bir parçadır. Aracın ön lastiklerinin üst kısmında yer almaktadır. Podye, araçların ön kısmında bulunan farlara doğru uzanan bir parçadır. Bazı araçlarda ise podyeye motor kulağının da bağlandığı görülmektedir.

Marspiyel ne demek?

Marşpiyel, aracınızın gövde yapısının ayrılmaz bir parçası olan damgalı çelik bir parçadır. Külbütör panelleri, aracın yanlarında ön ve arka tekerlek yuvası açıklıkları arasında, kapıların hemen altında bulunur. Aslında, her giriş ve çıkışınızda bu parça ile temas ediyorsunuz.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Gürcistan'dan Araba Almak Için Ne Gerekli 2016?

Şase neresi?

Şase Numarası Nerede Yazar? Şase numarası büyük çoğunlukla sürücü tarafına yakın yerde bulunmaktadır. Ön camın sol alt kısmında yer aldığı gibi, sürücü tarafı kapısının iç kısmında da yazılı olarak üretilmektedir.

Araç şasi numarası nerede olur?

Genellikle sürücü tarafında ön camın sol altında veya yine sürücü tarafı kapısının iç kısmında plakalar ya da etiket üzerine yazılı hâlde bulunan araç şasi numarası, aracın farklı noktalarında da yer alabilir. Araç şasi numarası, kaput altında ya da motor üzerinde de yazıyor olabilir.

Şase mi şasi mi?

Kullanılması gereken doğru kavram şasidir. Fakat yıllar içerisinde ki kültürel gelişme ve kulaktan kulağa aktarımdan dolayı birçok kişi hatalı kullanım gerçekleştirerek şase demektedir.

Araç Kılıç sacı nedir?

Aracın iskeletini oluşturan parçalardan biri ise Podyedir. Sanayi alanındaki adları şase ucu, tüfek sacı ve kılıç sacıdır, şasinin bir parçasıdır. Görevi önden, alttan ve yandan gelen darbelere karşı direnç göstermek olarak tanımlanabilir.

Podya ne demek?

ikinci el araç alırken ilanlarda sürekli olarak geçen halk arasında podye ve podyo olarakta bilinen podya aracın motor bölümündeki aksamların montajlandığı bölümdür. Baktığınız araçlarda podya sağlam olması aracın geçirdiği kazada ön motor aksamına kadar girilmemiş olmasıdır.

Podye değişir mi?

Podye sadece önden veya yandan alınan darbelerle değil, alttan alınan darbelerle de hasar görebilir. Tamir işlemi zordur. En sağlıklı onarım tamir değil, değişimdir.

Araçlarda kupa ne demek?

i. (Fr. coupé) Dört tekerlekli, kapalı, oturacak yeri arkada olan, genellikle iki kişilik atlı araba: Çavuş kupanın kapısında beklerdi (Rûşen E. Ünaydın).

Arac on panel nedir?

Araçlarda tamponun arkasında farları, yedek su deposunu, radyatörü, hortumları vs. tutan genellikle plastik ve bakalitten üretilen parçaya ön panel adı verilir. Ön panel iki ucundan podyeye bağlıdır. Genellikle aracın aksesuarlarını taşır ve bazı araçlarda tampon vidaları da ön panelde olabilir.

You might be interested:  FAQ: Araba Vergisi Ne Zaman?

Boyalı araba ne demek?

Bir arabanın boyalı olması ne anlama gelir? Isıl işlem uygulanan bir metalde fiziksel niteliğin bozularak arabanın mukavemetinin düşmesinden dolayı, şasisinde hasar olan bir araba, bu işlem sonrası, fabrikadan çıkan ve hiç kaza geçirmemiş bir arabayla aynı değildir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *