Soru: Elektrikli Araba Km Ne Kadar Yakar?

Tesla kaç tl’ye şarj oluyor?

Yani işlem tutarı; MCN22M x 45 dakika = 19.35 TL olur. Aynı miktarda ( 17 kWh ) enerji şarj etmek için; 60 kWh’lık bataryaya sahip, DC hızlı şarj destekleyen bir Tesla Model S; bir Eşarj DC istasyonunda yaklaşık 21 dakikada şarj edebilir ve bataryasının %30’unu doldurur.

Tesla elektrikli araba ne kadar yakar?

Bulabildiğimiz en pahalı elektrik fiyatı olan kwH başına 31 Krş ile yaptığımız hesaplarda Model S 100km’de 7,2 TL harcıyor, günümüzün akaryakıt fiyatlarından 2 litre motorine eşit bu rakam. Yani Tesla Model S’in benzinliye çevrilmiş tüketim figürü gerçek kullanımda 1.8l/100 km.

Tesla Tek şarjla kaç km?

Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla ‘nın, Model S olarak bilinen aracı tek bir şarjla 670 mil yani 1078 kilometre yol almayı başardı. Şarj istasyonlarının henüz tam anlamıyla yaygınlaşmaması nedeniyle elektrikli arabalar konusunda tüketicilerin en büyük endişelerinden biri olarak menzil gösteriliyordu.

Elektrikli araba kaç km yol gider?

Dünyanın en hızlı otomobili: Elektrikle çalışıyor ve 12 saniyede 300 km hıza ulaşıyor. Dünyanın en hızlı ve en güçlü otomobili Cenevre Motor Fuarı’nda tanıtıldı. Pininfarina Battista marka elektrikli otomobil maksimum hızı 400 km ‘ye ulaşıyor.

Elektrikli araç ne kadara doluyor?

Ev ve iş yerlerindeki elektrikli araç şarj istasyonlarında 100 kilometrelik bir dolum için maliyeti, gece saatlerinde 6-7 lira, gündüz saatlerinde ise 8-10 lira olarak hesaplanıyor.

You might be interested:  En Çok Araba Hangi Ilimizde Var?

Tesla Model S p100d kaç km gider?

Model S 100D’nin tam dolu batarya ile yol alabildiği mesafe tam 540 kilometre. Bu performans günümüz şartlarında elektrikli otomobiller için bir hayli iyi.

Tesla ne kadar yakıyo?

Tesla Model S motoru Tesla Model S’in performans modelinde 3 fazlı ve 4 kutuplu AC motor bulunmaktadır. Aracın performans modelinde arka arkaya monte edilmiş iki elektrik motoru toplamda 416 hp (310 kW ) güç vermektedir.

Tesla menzili kaç km?

7 kişilik SUV otomobil Tesla Model X, 100 kWh’lık bataryası ile 475 kilometre menzile sahip.

Porsche elektrikli kaç km gider?

İki model de 93.4 kWs’lik yüksek voltajlı lityum iyon batarya paketi kullanıyor. Bu sayede Taycan Turbo 380-450 kilometre arasında bir menzile sahip. Daha güçlü kardeşi Turbo S’te ise bu menzil aralığı 385-411 kilometreye geriliyor.

Renault ZOE kaç km gidiyor?

Modern ve dinamik tasarım, cesur hatlar, şık çizgiler Yeni Zoe E-Tech elektrik ile elektrikli hayatın tadını çıkarın! Kolay Elektrikli Yaşam! 395 km menzil ve hızlı şarj özelliği ile gönül rahatlığıyla yola çıkın! Yeni Zoe E-Tech elektrik’in 52 kWh kapasiteli bataryası 395 km ‘ye varan sürüş menzili sunar (WLTP*).

Toyota hibrit kaç km hızdan sonra benzine geçiyor?

Toyota Hybrid modelleri, harekete geçerken ve hatta 50 km /saat’e kadar sabit hızda giderken elektrik gücü ile çalışabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *