Soru: Kaybolan Araba Anahtarı Nasıl Bulunur?

Arabanın anahtarını kaybettim ne yapmalıyım?

Anahtar kaybolduysa oto anahtar ustaları aracın kilidine veya kontak yuvasına göre bir anahtar yapıp size teslim edebilir. Eski bir otomobiliniz varsa burada işiniz bitiyor. Ancak arabanızda immobilizer varsa yeni yapılan anahtarın aracın anahtar kodu ile bağlantı kurmasını sağlamanız gerekiyor.

Araba anahtarı yaptırmak ne kadar?

Kabaca söyleyecek olursak, yedek bir araba anahtarı yaptırmanın maliyeti ortalama 120₺ ile 1000₺ arasındadır. Tabi anahtarlarınız tamamı kayıp ise bu ücret 3 katına kadar çıkacaktır.

Yedek anahtarı olmayan araç alınır mı?

Topçu, ” Yedek anahtarının olmaması aracın risk içermesine sebep olur. Vatandaşların, ikinci el otomobil alındığında aracın hafızasında kaç tane anahtar olduğunu yetkili bir anahtarcıda öğrenmeleri gerekiyor. Arabanın hafızasındaki anahtarların hepsi araç sahibinde ise sıkıntı yoktur.

Araba anahtarı çalınırsa ne olur?

Ayrıca, aracın bakım ve tamiri için araç anahtarının teslim edildiği tamirhane, otopark, oto yıkama gibi işletmelerde aracın anahtarı ile çalınması durumunda da meydana gelebilecek hasarı sigortalının yasal soruşturma başlatması halinde sigorta şirketi tarafından gereken zarar karşılanacaktır.

Immobilizer anahtar kopyalama ne kadar?

Arabanın marka modeliyle doğru orantılıdır eski modeller direk masa üstü el cihazlarıyla yapılabilen türden ise 75.00 Lira yanında sallanan uzaktan kumanda bulunuyor ise artı olarak 50.00 Lira eğer üretim aşamasında uzaktan kumandası var ise orjinal olarak yapılacaksa 175.00 lira 200.00 Lira yüksek modellerde 650.00

You might be interested:  FAQ: Araba Koltuğu Lekesi Nasıl Çıkar?

Araba anahtarı değiştirilir mi?

Çoğu oto anahtarcı arabanızı aldığınız bayinin vereceği fiyatın yarısına anahtarınızı değiştirebilir. Aracınızın kilidini açtıktan sonra anahtarcı aracınızın anahtarını üretmeye başlayacaktır.

Anahtar çektirmek ne kadar?

Ücretler kullanılan teknolojiye göre değişiklik göstermektedir. 10 TL ile 250 TL arasında çoğaltma hizmetlerinden faydalanılabilir.

Toyota yedek anahtar kaç TL?

Kumandasız Toyota Corolla yedek anahtar fiyatı 100₺ ile 150₺ arasındadır. Uzaktan kumandalı yedek anahtar fiyatı ise 250₺ ile 350₺ arasındadır.

Araba anahtarı nasıl çoğaltılır?

Aracın sahibi acil yedek anahtar istediği durumda arabaya bilgisayar bağlanır, kopyalama işlemi sonucu yedek anahtar oluşturulur. Otomobil anahtarı üzerinden alınan bilgilerin diğerine elektronik bir ortamda aktarılmasıyla oluşturulan kopyalama biçimiyle oto merkezi kilit kumandası çoğaltılabilir.

Yedek anahtar olmazsa ne olur?

Yedek Anahtar Olmasa Olur mu? Satın alacağınız araçta yedek anahtar bulunmaması önemli bir sorundur ve kısa süre içerisinde giderilmesi gerekmektedir. Anahtar eksikliği kasko açısından da bir sorundur. Kasko şirketleri, yedek anahtar yoksa sigorta yapmamakta ya da çalınma sigortasını kapsam dışında bırakmaktadır.

Yedek anahtar arabayı çalıştırır mı?

Aracınızın anahtarına ait gövdenin içerisine gömülü vaziyette olan immobilizer çipi herhangi bir şekilde darbeye maruz kalırsa zarar görecektir. Böyle durumlarda da gayet doğal olarak yedek anahtarınız aracınızı çalıştırmayacaktır.

Yedek anahtar nedir?

Yedek anahtar, adı üstünde otomobil anahtarının bir kopyasıdır. Otomobili kilitleyip açabilir. Aynı zamanda çalıştırabilir.

Immobilizer araba çalınır mı?

İmmobilizer otomobillerin araç çalıştırma (kontak) sistemine takılan elektronik bir devredir. Bu elektronik devrenin bir parçası arabayı çalıştıran kontak anahtarı içindedir ve bu parça tamamlanmadan motor çalışmaz. Bu nedenle İmmobilizer olan otomobiller, “düz kontak” yapılamaz ve çalınmaları çok daha güçtür.

Anahtarı olmayan arabaya nasıl anahtar yapılır mı?

Oto sanayide anahtar yaptırma yöntemi: Arabanın anahtarı olmadığı için önce bir anatarcı bulup, parasını verip, kapıları açtıracaksınız. Anahtarcı aracınıza uygun metal bir anahtar getirecek. Kontak ve kapı kilitlerine göre anahtar işlenecek.

You might be interested:  Araba Kullanırken Dönüşler Nasıl Yapılmalı?

Araba anahtarını kaybettim kasko karşılar mı?

Araba Anahtarının Kaybolması Durumunda Kasko Güvencesi Araba anahtarı kaybı veya çalınması durumunun yanı sıra, hırsızların kilit sistemini zorlarken verdiği hasarlar da kasko kapsamındadır. Eğer ek teminat kaskonuzda bulunmuyorsa, belli bir ek ücret karşılığında bu teminatı kaskoya ekletebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *