Soru: Kredi Çıkmıyor Nasıl Araba Alabilirim?

Araba için ne kadar kredi çekebilirim?

Taşıt kredileri için tutar anlamında bir üst sınırımız bulunmuyor. Kredi tutarını satın alınacak aracın bedeli belirliyor. Araç bedelinin 100.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70, 100.000 TL’yi aşan kısmı için ise %50 oranında kredi kullanabilirsiniz.

Kredinin üzerine araç kredisi nasıl alınır?

Bu evraklar:

 1. Nüfus cüzdanınız.
 2. Maaş bordrosu (Gelir beyanı)
 3. En geç iki ay öncesine kadar olmak kaydıyla adınıza düzenlenmiş telefon, elektrik, doğalgaz vb. faturası veya ikametgâh belgesi.
 4. Sıfır araçlar için proforma fatura.
 5. İkinci el araçlar için noter tasdikli satış onayı ve araç ruhsatı

Araç üstüne kredi çekilir mi?

Sıfır ve ikinci el araç alımlarında neredeyse tüm bankaların 60 aya kadar kredi seçenekleri mevcut olsa da taşıtın ipotek olarak verilmesi ile kredi kullanılması her banka tarafından yapılmamaktadır.

Tamamına kredi araba nasıl oluyor?

Araç bedeli ile kasko değeri eşit çıkarsa aracın tamamına kredi çıkmaktadır. 120.000 TL üstü Kasko Değeri olan otomobiller için kredi hesaplama: Eğer aracın kasko değeri 140 bin TL ise 120 bin TL’nin yüzde 70’i ve kalan 20 bin liranın yüzde ellisi alınmaktadır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Araba Cam Buğulanması Nasıl Önlenir?

Taşıt kredisi aracın yüzde kaçını veriyor 2021?

Taşıt kredisi, değeri 100 bin TL ve altında olan taşıtların %70’i aşamaz. Fatura değeri 100 bin TL’yi aşan araçlarda, bedelin 100 bin TL’ye kadar olan kısmı için %70, 100 bin TL’nin üstünde olan kısım için %50 olarak uygulanır. İkinci el binek araçlarda taşıtın değerinin tespitinde kasko değeri esas alınır.

2 el araçta kaç yaşına kadar kredi?

İkinci el araç kredisi ile genellikle maksimum 8 yaşına kadar olan araçlar için kredi kullanılabilir. Bazı bankalarda aracın yaşına göre maksimum vade oranı da değişiklik gösterebiliyor.

2004 model araca kredi çıkar mı?

Bankaların size sağladığı ikinci el taşıt kredisi imkânından yararlanabilmeniz için, bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. Genellikle en fazla 5 yaşında olan araçlara araç kredisi sağlanırken bu süre bazı bankalarca 10 yaşa kadar çıkarılmıştır.

Ev göstererek kredi çekilir mi?

Kendi eviniz üzerinden kredi çekmeniz aslında mümkün. İlgili mevzuat gereğince konut kredisi ev alımını desteklemek amacıyla verilen kredilerden alınan KKDF ve BSMV vergilerinden muaf tutulmuş ve vadesi 360 aya kadar uzatılmıştır. Bundan dolayı kendi evinizin üzerine konut kredisi çekmeniz yasal olarak mümkün değildir.

Ihtiyaç kredisi 60 ay olacak mı?

Araba almak isteyenlerin yüzünü güldürecek haberler gelmeye başladı. 3 ay ödemesiz 60 ay vadeli taşıt kredisiyle anahtarı cebinize koyabilirsiniz. Açıklanan bu kredi türüyle istenilen araca, uygun ödeme seçenekleri ile sahip olabiliyorsunuz.

2 el taşıt kredisi şartları nelerdir?

Taşıt Kredisi Genel Şartları

 • Kredi kullanacak kişinin en az 18 yaşında olması,
 • SGK kaydının aktif olması,
 • SGK kaydının minimum 6 aylık olması,
 • Taşıt üzerinde herhangi bir kurum veya kişinin rehin (ipotek) kaydı olmaması,
 • Kredi notunun yeterli seviyede olması,
 • Gelirin kredi taksit ödemelerini karşılayabilmesi.
You might be interested:  Soru: Araba Cila Nasıl Yapılır?

Ipotekli ihtiyaç kredisi nasıl alınır?

Koşullar

 1. 18 yaşından büyük olunmalı, risk ve istihbaratta olumsuzluk olmamalıdır.
 2. Gelir belgelenmelidir.
 3. Kredinin taksiti, hane halkı aylık ortalama gelirinin %50’sini geçmemelidir.
 4. Teminat olarak konut/işyeri ipoteği alınır.
 5. Kredi hayat sigortası yaptırılır.

Hangi banka 10 yaşa kadar kredi veriyor?

Yapı Kredi 10 yaş TEB 7 yaş Vakıfbank 5 yaş Ziraat bankası en fazla 5 yaşına kadar.

Ikinci el aracın tamamına kredi çıkar mı?

Sıfır taşıt alımlarından her ne kadar aracın tamamına ” Araç Kredisi ” olarak kredi kullanamazsanız da 2. el araç alımlarında doğrudan aracın tamamına kredi kolayca kullana bilirsiniz.

2 el taşıt kredisinde peşinat ne kadar?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) yayınlamış olduğu 01/07/2021 tarihli 9646 sayılı kararı gereğince; binek araç edinimi amacıyla; “gerçek kişi” ve “gerçek kişi vergi levhalı olup, oda sicil kaydı olmayan” taşıt kredilerinde, araç fatura tutarı 120.000 TL’ye kadar olan araçlarda minimum %30 peşinat;

Taşıt kredisi için peşinat şart mı?

Taşıt kredisi kullanarak otomobil alma şartları Öncelikle belirteyim ki eğer hiç peşinatınız yoksa, taşıt kredisi kullanamazsınız. Taşıt kredisiyle ilgili yapılan yeni düzenlemeye göre %30 peşinatı olmayanlar taşıt kredisi kullanamıyor. %30 peşinat sınırı 50.000 TL’ye kadar olan otomobiller için geçerli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *