Soru: Seramik Kaplama Araba Nasıl Yıkanır?

Seramik araba nasil yikanir?

Otomotiv dış temizliği için tasarlanmış ve Nasiol Cleanion Pro gibi, seramik kaplama uygulanan yüzeyler için uyumlu yıkama şampuanı kullanın. BULAŞIK DETERJANI KULLANMAYIN – Bazıları aracın dış temizliği için bulaşık deterjanı kullanmalarını tavsiye eder ve lütfen bulaşık deterjanı kullanmayalım.

Kaplama araç nasıl yıkanır?

Aracınız folyo kaplandıktan sonra aracı fırça değil süngerle yıkattırmayı tercih ediniz. Çok yakından basınçlı su ile yıkatmamaya özen gösteriniz. Kesinlikle otomatik yıkama makinelerinde yıkatmayınız.

Seramik kaplamanın bakımı nasıl yapılır?

Kir ve toz birikmesini önlemek için ZR53 veya NL272 gibi seramik uygulaması yapılmış olan aracınızı ara sıra yıkamanız gerekir. Yıkarken, yüzeyi kendiniz elle yıkayabilirsiniz veya bir araba yıkama istasyonuna götürmeniz gerekiyorsa, fırçasız yıkama yaptırmanız ideal olacaktır.

Süngerle araba nasıl yıkanır?

Oto şampuanını, içerisinde temiz su olan kovanın içerisine yeterli miktarda koyun. Ardından arabanızı yukarıdan aşağıya, araba boyasına zarar vermeyecek yumuşak bir süngerle dairesel hareketler yaparak temizlemeye başlayın. Camları ve kaputu da sünger yardımıyla silin.

Pasta cila sonrası araç yıkanır mı?

Pasta ciladan sonra araba yıkanabilir. Pasta ciladan sonra yağmur yağması sizi korkutmasın. Yapılan işlem doğru uygulandı ise aracınızı yağmurdan sonra aşağıdaki tarife uygun olarak yıkayabilirsiniz.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Emin Otomotiv Nasıl Araba Alınır?

Seramik kaplama ne kadar sürede kurur?

3- 1. kat yatay 2. kay dikey uygulanmalıdır, yani birbirine dik uygulama yapılır. 4- Her katta uygulama ve yapıldıktan yaklaşık 1 dakika sonra yüzey mikrofiber bez ile parlatılır. 5- Tavsiye edilen kürlenme süresi oda sıcaklığında 24 saattir.

Boya koruma olan araç nasıl yıkanır?

Öncelikle koruma altına alınmış aracımızı doğru yıkamalı ya da yıkatmalıyız yani uygun şampuanla ve mümkünse microfiber bez yada eldivenle zira fırça yada kostik içerikli yıkama ürünleri korumanın ömrünü alıyor. (Maalesef fırçasız köpüklü yıkamada asit ve kostik içerikli maddeler bulunabiliyor).

Seramik kaplama araç tazyikli su ile yıkanır mı?

Aracın önce tazyikli su ile yüzeyindeki kaba çamurlar tozlar giderilir. Oto yıkama şampuanı bir kovada veya köpük makinası ile aracın yüzeyine uygulanır. Mikrofiber bir bez, yıkama süngeri veya yıkama eldiveni ile yüzey yavaş ve dikkatlice köpüklenir.

Seramik kaplamaya ne zarar verir?

Seramik Kaplamanın Hiç Zararı Yok Mu? Seramik kaplamanın araç yüzeyinde oldukça pürüzsüz bir tabaka oluşturacağından dolayı güneş, darbe ve diğer dış etkenlere karşı ön kaportaya yapılan koruma film ve benzeri diğer uygulamalarda problem yaşanabileceği belirtiliyor.

Seramik kaplama yapılıp yapılmadığı nasıl anlaşılır?

Bir arabanın seramik kaplaması olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, otomobili gezintiye çıkarın. Arabaya su püskürtün. Aracın hızını artırdıkça su boncukları aracınızdan akacak akarsularda toplanacaktır. Seramik kaplama olmadığında, su damlaları otomobilin yüzeyine yapışacaktır.

Seramik kaplama ne zaman yenilenir?

Tüm koşullar sağlanarak yapılmış bir seramik kaplama uygulaması ürüne göre değişkenlik gösterir fakat ortalama bir ömür biçmek gerekirse 1.5 ile 4 yıl arasında değişmektedir. Tüm koşullar sağlanarak uygulanmış wax ya da sealant ise 2 ile 5 ay arasında değişmektedir.

Seramik kaplama ne sıklıkla yapılır?

Örnek vermek gerekirse katı waxlar aracın boyasını 3 aylık bir sürede korurken seramik koruma ürünleri 2 yıl 5 yıl hatta 7 yıla kadar koruma sağlarlar.

You might be interested:  FAQ: 4 Kapı Araba Ne Demek?

Süngerle araba yıkanır mı?

Ne fırça, ne sünger, ne de başka bir temizlik materyali ile arabanızın kaportasındaki kirleri yok etmeye çalışmamalısınız. Alelade bir fırça veya sünger de bu mantığa, haliyle terstir.

Araba sabunlu suyla yıkanır mı?

Çoğu kişi arabasını yıkarken sıvı sabun, saç yıkama şampuanı, duş jeli veya mutfak deterjanı gibi ürünler kullanmaktadırlar. Bu şampuanlar, otomobiller için özel üretilmiştir. Ayrıca cilalı olanlarını tercih ederseniz, yıkama sonunda arabanız ilk günkü parlaklığında parlayabilecektir.

Arabayı ne ile yıkamalı?

Bulaşık deterjanı araba jantlarını ve camlarını temizlemek için idealdir. Bulaşık deterjanı, yollardan dolayı oluşan kir tabakasını, kalıntıları ve tuz lekelerini temizleyerek arabanızın daha iyi görünmesini sağlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *