Soru: Sıfır Araba Alırken Ödeme Ne Zaman Yapılır?

Sıfır araç alırken notere gidilir mı?

Araç alımı ya da satışı yapılacaksa her iki durumda da notere gidilmelidir. Notere gitmeden önce yapılması gereken bazı işlemler vardır. Bunlar; Araç muayene kontrolü; muayenesi yapılmamış olan araçların satışı yapılamayacağından dolayı, araç muayenesi zamanında yaptırılmalıdır.

Sıfır araç alımında nelere dikkat edilmeli?

Yeni arabanızı teslim almadan önce yapmanız gerekenler ve kontrol etmeniz gereken şeyler hakkında bir rehber sunuyoruz.

 • Her Detayı Önemseyin.
 • Bayinizden Mutlaka Deneme Zamanı İsteyin.
 • Sıfır Araç Kilometresini Kontrol Edin.
 • Aracınız Özelliklerinin Kullanımını Öğrenin.
 • Teslimat ÖncesiTest Sürüşü Yapın.

Sıfır araba ne kadar sürede teslim edilir?

Ülkemizde Lider Markaların Süreleri Tabii markaların ellerinde olduğu sürece hemen teslim alabilirsiniz ama çoğunluğunda beklemek zorundasınız. Toyota Sıfır Araç Bekleme Süresi: 3 ile 4 Ay arasında müşterilere teslimi sağlanmaktadır.

Sıfır alınan aracın km’si kaç olmalı?

55km’ye kadar sıfır kabul edilir araçlar.Bunun üzerindeki değerler 2.el kapsamına girer diye biliyorum.

Sıfır araç alımında ödeme nasıl yapılır?

Araç satın alırken nakit, çek ya da havale gibi çeşitli yöntemlerden yararlanarak ödeme yapılabilir. Bunlar arasında en çok tercih edilen yöntemler ise çek ve havaledir. Aracın noterden devri sırasında paranın ödenip ödenmediği sorulacağı için ödemenin önceden yapılması gerekir.

You might be interested:  Sık sorulan: Sıfır Hangi Araba Alınır?

Araç alım vekaleti nasil verilir?

Noter Araç Satış Vekaleti: Yukarıdaki işlemlerden hiçbir farkı yok. Vekalet vermek istediğiniz kişiyle ya da o kişi olmadan onun nüfus cüzdanı fotokopisiyle notere giderek araç satış vekalet işlemlerini hallediyorsunuz. Noterden Avukata Vekalet Verme: İşlemler tamamen aynı.

Sıfır araç ekspertize sokulur mu?

Sıfır km aracın başına bir iş gelmesi durumunda aracın hasarını onarıp, aracı sıfır olarak satan servisler var. Oto Ekspertiz sıfır km de araca da şart! Mağdur olmamak için sıfır dahi olsa araç alımların da mutlaka oto ekspertiz yaptırın.

Sıfır araç işlemleri kaç gün sürer 2020?

Bu işlemlerin ardından plakanızı teslim alıp sıfır aracınızda kullanabilirsiniz. 0 araç plaka işlemleri en fazla 2 gün sürmektedir.

Sıfır araba masrafları nelerdir?

Aracınızın yıllık ya da aylık masraflarını önceden hesapladığınızda harcamalarınızın kontrolünü sağlamak daha da kolaylaşır.

 • Otomobilinizi Kredi Harcamaları
 • Otopark Ücreti.
 • Bakım ve Temizlik Masrafları
 • Akaryakıt Masrafı
 • Araç Muayenesi.
 • Motorlu Taşıt Vergisi.
 • Zorunlu Trafik Sigortası
 • ÖTV Ödemesi.

Araç gümrük işlemleri ne kadar sürer?

Burada 2 ila 5 günde gümrük işlemleri tamamlanır. TIR’larla taşıma planlaması yapılarak bulunduğunuz şehre göre 1 ila 4 gün sonra bayinize teslim edilmiş olur.

Sıfır araç hatalı çıkarsa ne olur?

Sıfır aracın ayıplı olması halinde kişinin bu ayıbı satıcıya bildirmesi gerekir. Eğer sözleşmeden dönme veya ayıp oranında indirim talep edilmişse kişinin ödediği bedel derhal iade edilmek zorundadır. Seçimlik hakların kullanılmasından doğan her türlü masraf gene satıcı tarafından ödenmek zorundadır.

Yüksek km araç alınır mı?

Satın almak istediğiniz otomobilin bakımları düzenli yapılmışsa, değişen parçası yoksa ve araç muayeneden tam puan alıyorsa, yüksek kilometrede olması çok büyük bir olumsuzluk değildir. Özellikle dayanıklılığı sektörel anlamda onay görmüş markaların araçlarının yüksek km ‘li olması, değerlerini düşürmez.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Araba Taban Halısı Nasıl Temizlenir?

Bir aracın ömrü kaç km?

Dizel motorlu araçların ortalama ömrü 400.000 ila 500.000 kilometre arasındadır. Markaya göre farklılıklar olsa da halen 1 milyonu bulan bazı modeller var, bunlardan 2-3 milyonu geçenlerde vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *